Yansima Psikolojik Danismanlik | Hizmetler
357
page,page-id-357,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,select-theme-ver-3.2.1,vertical_menu_enabled,paspartu_enabled,menu-animation-line-through,side_area_uncovered,wpb-js-composer js-comp-ver-4.12,vc_responsive

BİREYSEL PSİKOTERAPİ

Yaşam uzun bir yolculuğa benzer. Terapi süreci yaşam yolculuğunda karşılaşılan güçlükleri yeniden anlamlandırmak ve yaşam içindeki anlamlarına yeniden bakabilmek için bir fırsat sunmaktadır.

ERGEN VE AİLE DANIŞMANLIĞI

Ergenlik dönemi, çocuğun girdiği yeni duygusal dönemeçlerle aile içinde taşların tamamen yerden oynadığı bir dönemdir. Bu dönemde bir önceki dönemin anne baba tutumunu göstermek ise ergenlik dönemindeki çocuğunuzla iletişiminizi çok daha bozacaktır; ama ilk ergenlik döneminde bir çocuğa sahip olan anne baba için de ne yapması gerektiğini kestirmek son derece zor olacaktır. Bu aşamada hem bu dönemin genel özellikleri hem de bu dönem çocuğunun neye ihtiyaç duyduğu konusunda siz anne babalara yardımcı olmayı hedeflemekteyiz.. Ergenlere ve ailelerine destek verdiğimiz alanlardan bazıları şunlardır:
– Sınav kaygısı
– Uyum Sorunları
– Arkadaş ve Ebeveyn İlişkisi Sorunları
– Konsantrasyon Bozukluğu
– Öfke Kontrol Sorunu
– Verimli Ders Çalışma ve Motivasyon
– Davranış Bozuklukları
– Zararlı Alışkanlıklar ve Stresle Baş Edebilme

ÇOCUK VE AİLE DANIŞMANLIĞI

Bütün anne babalar çocuklarının yaşamada mutlu ve başarılı olmasını ister; ama bazen yaşam istediğimiz gibi gitmez. Bazen çocuğumuz yaşamda yeni başladığı bir şeye uyum sağlarken, çaba göstermesi gereken bir durumda, bazen bize hiç söyleyemediği bir konuda zorluk yaşar. Çocuklar biz yetişkinler gibi kendilerini ifade edemeyebilir ve yaşadıkları bu zorluğu bize alt ıslatma, okuldan kaçma, içe kapanıklık vb. bir semptom ile gösterebilirler. İşte ekibimiz çocukların yaşadığI bu psikolojik sorunlar karşısında siz anne babaları yalnız bırakmamak amacıyla çok geniş bir çalışma alanında sizlere hizmet vermektedir. Çocuk ve ailelere destek verdiğimiz alanlardan bazıları şunlardır:
– Uyum ve davranış sorunu,
– Arkadaş İlişkileri,
– Özgüven sorunları
– Hiperaktivite ve dikkat sorunları
– Anne – baba – çocuk ilişkisinde yaşanan güçlükler
– İnatçılık
– Motivasyon
– Öfke kontrolünde yaşanan sorunlar,
– Kendini yönetme becerisinde yaşanan sorunlar,
– Akademik başarısızlık,
– Takıntılar,
– Cinsel yönelim sorunları,
– Okul fobisi,
– Öğreneme Güçlüğü,
– Tikler

ÇİFT TERAPİSİ

İlişkiler tesadüf gibi gözükür ama her ilişki aslında bize dair bir şeyler söylemek için gelmiştir yaşamımıza. Bireysel terapi sürecinin yanında yaptığımız çift terapisi sürecinde bireylerin aslında partnerlerine neden çekildiklerini keşfetmelerine destek olmaya çalışıyoruz. Yaşamın sunduğu bu partnerle size aslında ne söylemek istediğini tekrar bir düşünmenizi sağlamayı hedefliyoruz.